אני רוצה בירה מסוג עם גוף , וגיזוז .

אני רוצה שתחושת האלכוהול תהיה , והמרירות .

מאיבירוביץ' JPA - יפנית עוקצנית ישראל

פורסם ב מאת אריאל צ'ין (4/5)

קצת רקע

מהסיור שלנו במבשלת מאיבירוביץ' במושב עולש יצאנו כל אחד עם השלל שלו, ובאמתחתי נפלה ה-JPA שלהם. כששתינו כולנו מההיצע של המבשלה, תהינו לפשר השם של הבירה כשראינו אותה. "ה-J היא בשביל Japan" אמרו לנו, אבל זה לא באמת עזר להכין אותנו להפתעה שקיבלנו כשלגמנו ממנה לראשונה.

photo 4
מתחלקים בשלל

על הבירה

שמה של הבירה, JPA, הוא ראשי תיבות של Japan Pale Ale, וכך היא באמת, פייל אייל עם טוויסט יפני. כשפותחים את הבירה הדבר הראשון ששמים לב אליו הוא הארומתיות החזקה שלה, ריח כשותי מעניין שמבשר על הבאות.

הייחוד של הבירה נעוץ בכשות המיוחדת שנמצאת בה, הסוראצ'י-אייס (Sorachi Ace) היפנית, שאותה ניתן למצוא בבירת ברוקלין סוראצ'י-אייס של מבשלת ברוקלין ובקמיקזה של הדובים.
הכשות המיוחדת הזו פותחה עבור מבשלת סאפורו (Sapporo) היפנית, אך היום, למעט השימוש שעושה בו מבשלת ברוקלין, היא נמצאת בעיקר בשימוש מבשלות בוטיק וביתיות עקב הטעם הייחודי שלה והמקום שהיא תפסה במחסור הכשות של 2007-8.

photo 1

המאפיין העיקרי של הכשות הזו הוא הטעם הלימוני שלה, שמעשיר את הבירה באופן אפילו מעט מפתיע. אבל הטעם הלימוני נשלט מאוד ע"י הכשותיות המטורפת של הבירה והעוקצניות שלה, מה שיוצר שילוב שעוד לא יצא לי להיתקל בו בשום משקה.

את מכלול הטעמים הזה מלווה קלילות מתונה ואלכוהוליות בינונית עד נמוכה שנותנת מקום לטעם הייחודי של הבירה ובכלל משלימה את החוויה אך דואגת להזכיר לנו שלא מדובר במשקה קל מריר בטעם לימון.

שותים ונהנים. חצר הבירה בבית מאירוביץ'.
שותים ונהנים. חצר הבירה בבית מאירוביץ'.

בסה"כ, נהניתי מאוד מהבירה ואני ממליץ במיוחד למי שלא יצא לו להיתקל בכשות סוראצ'י-אייס לטעום אותה, אך טעמה הייחודי והספציפי מונע ממני להכריז עליה כבירה לכל אירוע, אך היא בהחלט בחירה מצוינת למי שמחפש לשים משקה מעניין על השולחן שיפתח שיחה.

לצערי, ה-JPA היא לא אחת הבירות שמבשלת מאיבירוביץ' מייצרת במבשלת העם, ולכן ההיצע שלה נמוך יותר וטיפה יותר קשה למצוא אותה, אך אם אתם באזור מושב עולש או מוצאים אותה בכל מקום אחר, קחו כמה דקות להתנסות בהיצע הרחב של המבשלה, אני בטוח שלא תתאכזבו ושכל אחד ימצא בירה שהוא יכול להתחבר אליה.

image

מבחן הטעימה

גוף: 2.5 – כמו שציינתי, לבירה קלילות שנותנת מקום לטעמה הייחודי

גיזוז: 2 – כמו הגוף, גם הגיזוז העדין לא חורג מתפקידו

כמות אלכוהול מורגשת: 3 – בירה שאפשר לשתות אותה יחסית בקלות אם אוהבים את הטעם, אך בהחלט מרגישים אותה.

כושתיות: 4.5 – כשותית בטירוף! אך, ציון 5 שמור רק למטורפים ביותר.

ציון כללי: 4 – בהחלט בירה מצוינת ומומלצת לכל אחד, אבל טעמה הייחודי החזק לאו דווקא יתאים לכולם

 

לחיים!
אריאל

מידע על הבירה

סוג: , מבשלה: MaiBEERovicz - מאיבירוביץ'ארץ מוצא:
שתיתם? נהינתם? התאכזבתם? תנו בדירוג!
קול 1, ציון ממוצע 4.00 (ציון שקול 78%)

2 תגובות למאיבירוביץ' JPA

השאר תגובה